Menu

Czas na Działanie

Po akcji "Bóg tańczy z nami" w kolejnej części programu można było wysłuchać Oratorium słowno-muzycznego „Miłość ponad wszystko” z udziałem rodzin przyjmujących pielgrzymów, wolontariuszy ŚDM i osób przygotowujących się do spotkania z papieżem Franciszkiem, zaś wieczorem we wrocławskiej katedrze wszyscy uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego.W niedzielę rano Symbole ŚDM zostały przekazane na wojskowym lotnisku Strachowice przedstawicielom  diecezji gnieźnieńskiej.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

- Na pewno dzięki peregrynacji zmieniło się wiele w sercach ludzi, którzy się przy nich modlili - zaznacza ks. Zbigniew Kowal, odpowiedzialny za jej przebieg w archidiecezji wrocławskiej. Przekonuje, że nie da się określić, które miejsca były najbardziej wyjątkowe, bo wszędzie obecność krzyża i ikony była niezwykłym spotkaniem z miłosierdziem Bożym. - Każde spotkanie gromadziło innych ludzi, odbywało się w innym klimacie. To, co zrobiło na mnie wrażenie jako obserwatorze, to miejsca poza kościołami - szpitale, więzienie czy dom poprawczy. Tam szczególnie można było doświadczyć miłosierdzia - dodał.
Peregrynacja symboli ŚDM była pewnym etapem przygotowań do wielkiego lipcowego święta młodzieży. Ks. Kowal, zapytany o to, jakie są najważniejsze zadania stojące przed diecezjalnym sztabem przygotowań, zaznacza, że podstawową kwestią jest zebranie odpowiedniej liczby wolontariuszy.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 25 kwiecień 2016 18:05

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki