Menu

O CHIRURGII ROBOTOWEJ WE WROCŁAWIU

4 marca rusza II Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz I Polsko – Włoskie Sympozjum Chirurgii Robotowej w Onkologii.Głównym organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej, we współpracy z Europejskim Instytutem Onkologii w Mediolanie.Wrocław po raz drugi będzie gościł światowej sławy lekarzy z kilkunastu specjalizacji.
Głównym celem kongresu będzie prezentacja światowych standardów w zakresie wykorzystania robota chirurgicznego da Vinci w chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii i laryngologii.Kongres to także okazja do dyskusji nad możliwościami finansowania procedur chirurgii robotowej w Polsce i w Europie. Organizatorzy liczą też na zacieśnienie współpracy w przyszłości i możliwość upowszechniania procedur robotowych w naszym kraju.Jak podkreśla prof. Wojciech Witkiewicz – Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego:
W kontekście chirurgii robotowej, i szerzej – medycyny – ważne jest abyśmy byli i myśleli jak Leonardo da Vinci – odważnie i twórczo, wyprzedzając czas.

rozmowę prowadziła Patrycja Jenczmionka-Błędowska RR
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
Muzyka:Jamelia -  No more (instrumental)

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 marzec 2016 07:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki