Menu

I Kongres Teologów Świeckich

Papieski Wydział Teologiczny oraz Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowało Kongres Teologów Świeckich pod hasłem „Budzenie drzemiącego kolosa”. Spotkaniu towarzyszyły słowa z listu św. Pawła do Koryntian: "Jedno jest ciało, a w nim wielu nas jest" (1Kor 12,12).
Uczestnicy kongresu na początku wzięli udział we Mszy św. w kościele pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie przenieśli się do Auli PWT, gdzie zaproszeni prelegenci zaprezentowali swoje wystąpienia.
- Jeśli myślę o teologach świeckich, to obejmuje także osoby, które z racji tego, że urodziły się w Polsce, są katolikami i przez wiele lat zdobywały informacje na temat Pana Boga i w jakiś sposób prowadzą swoje życie po chrześcijańsku. Zaliczam ich do teologów, nawet jeśli nie wykształconych, to prowadzących jakąś myśl na temat Boga. Wydaje mi się więc, że ilość takich osób pokazuje, iż mówimy tu o tytułowym kolosie - podkreślił A. Skowron,-refleksja teologa, jest patrzeniem nie tylko na Boga, ale i na człowieka czyli na rzeczywistość ziemską przez pryzmat Objawienia, Bożego Słowa i tego wszystkiego, czego Pan Bóg od nas wymaga. To ważne zadania, budzenie właśnie tego drzemiącego kolosa - rozpoczął spotkanie o. Jerzy Tupikowski.

wideo-realizacja Zdzisław tvRodzina

Ostatnio zmienianyniedziela, 17 maj 2015 15:53

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki