Menu

Pogrzeb bp. Józefa Pazdura (katedra, cmentarz)

W katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu odbyła się Msza św. pogrzebowa w int. śp. bp. Józefa Pazdura. Liturgii przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Homilię wygłosił bp Ignacy Dec.
Abp Kupny powiedział na początku Mszy św., że zmarły biskup był wyjątkowym człowiekiem, niekwestionowanym autorytetem dla kilku pokoleń duchownych i świeckich.Zawsze żyłeś dla Boga, a Chrystusa widziałeś w każdym człowieku - mówił w homilii bp Ignacy Dec.Ordynariusz świdnicki nazwał Zmarłego wielkim teologiem duszpasterstwa, nauczycielem człowieczeństwa i świadkiem chrześcijaństwa.  - Drogi Ojcze wybija w tej sławetnej katedrze godzina pożegnania się z tobą. Zrobimy to bardzo skromnie twoimi słowami. Dziękujemy za to, że byłeś i za to kim byłeś. Przepraszamy, że cię niekiedy zasmucaliśmy naszą biernością i małostkowością. Prosimy, abyś pamiętał o nas tam w górze. I to już tyle. Resztę niech dopełni milczenie przed Bogiem...
Śmierć osoby nam bliskiej zawsze jest próbą naszej wiary w zmartwychwstanie i życie wieczne, powiedział na zakończenie Eucharystii metropolita wrocławski, abp Józef Kupny dziękując  wszystkim za udział w uroczystościach pogrzebowych śp. bp. Józefa Pazdura.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 -------------------

Ostatnia Droga Biskupa Pazdura na cmentarzu św. Wawrzyńca

Bp Józef Pazdur zmarł w czwartek 7 maja o godz. 8.40 w szpitalu we Wrocławiu. Miał 91 lat. Spoczął w grobowcu biskupów pomocniczych wrocławskich na cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu.

 

wideo-realizacja Andrzej Mas tvRodzina

Ostatnio zmienianysobota, 16 maj 2015 04:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki