Menu

Pożegnanie śp. bp. Józefa Pazdura

W kościele NMP na Piasku w niedzielę (10 maja) rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. bp. Józefa Pazdura. - Wiadomość o śmierci Ojca Biskupa wywoływała na początku żal i smutek, ale zaraz potem falę wspomnień, która przypominała o Bożym darze, jakim było życie bp. Józefa - mówił bp Andrzej Siemieniewski podczas Mszy św. sprawowanej w kościele NMP na Piasku w intencji zmarłego bp. Józefa Pazdura.W homilii bp Siemieniewski przytoczył opowieść o odkryciu przez bp. Pazdura powołania kapłańskiego. - W zrujnowanych wtedy resztkach prezbiterium kościoła pw. św. Michała Archanioła dostrzegł grupę ludzi, którzy sprawiali wrażenie, jakby czekali na księdza. W głowie ówczesnego studenta Akademii Rolniczej pojawiło się pytanie: "a może to mnie potrzebują?".
Mszy św. przewodniczył metropolita senior abp Marian Gołębiewski, uczestniczyli w niej także abp Józef Kupny oraz kard. Henryk Gulbinowicz.
Po Eucharystii ciało Ojca Biskupa zostało przewiezione do katedry wrocławskiej. Tam do 22:00 wierni mogli czuwać przy zmarłym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki