Menu

„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”- 50 lat orędzia

Konferencja prasowa
Inauguracja obchodów 50. rocznicy Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich
Dwie międzynarodowe wystawy prezentowane jednocześnie w kilku europejskich miastach, okolicznościowa publikacja, koncerty pojednania i sympozja naukowe złożą się na obchody 50. rocznicy Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.
18 listopada 2015 r. przypada 50. rocznica wystosowania Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich, z przesłaniem wzajemnego pojednania pomiędzy oboma narodami. Dokument, w którym padło znamienite zdanie „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie” stał się kluczowy dla powojennych relacji polsko-niemieckich, a ich autor, wrocławski metropolita kard. Bolesław Kominek, może być zaliczany do ojców europejskiego pojednania.
Obchody rocznicy, zainaugurowane 13 kwietnia 2015 r., są doskonałą okazją do przypomnienia dziedzictwa myśli kardynała Kominka oraz do rozważań nad trudnym i wciąż niedokończonym procesem pojednania pomiędzy narodami Europy. Z tego względu Miasto Wrocław, we współpracy z Archidiecezją Wrocławską i dzięki zaangażowaniu licznych instytucji z Polski i z zagranicy, przygotowało szereg wydarzeń, koordynowanych przez wrocławski Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.

Szczegółowe informacje o Obchodach i aktualny program wydarzeń jest dostępny na stronie:www.1965-2015.eu oraz na profilu „Orędzie Pojednania” w portalu Facebook i Twitter.

Inf. Prasowa

Realizacja wideo i copyright: Andrzej Mas - tvRodzina

50.rocznica Orędzia biskupów polskich do niemieckich (wywiady)

 

 

Prezydent Wrocławia Pani ANNA SZARYCZ oraz dr WOJCIECH KUCHARSKI - z-ca Dyr. Ośrodka Pamięć i Przyszłość o Inauguracji obchodów 50. rocznicy Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich zainspirowanego przez byłego wrocławskiego Metropolitę ks. Kardynała Bolesława KOMINKA.

Realizacja wideo i copyright: Andrzej Mas - tvRodzina

Ostatnio zmienianyśroda, 03 czerwiec 2015 01:32

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki