Menu

Relikwie świętego Jana Pawła II na Kozanowie

Parafia św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu otrzymała w darze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 12.04.2015 r. relikwie Św. Jana Pawła II . Uroczyste wprowadzone odbyło się podczas Mszy św. celebrowanej przez darczyńcę ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego- obecnego Arcybiskupa Lwowa, byłego sekretarza Św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Domaniowa.Podczas homilii Metropolita Lwowski powiedział miedzy innymi : Jan Paweł II jest nadal żywy. Tyle, że w nas! Myślimy o nim wiedzeni nakazem serca, pragnieniem bycia człowiekiem Bożym tak, jak był nim on, nasz Ojciec Święty. W naszym rozważaniu, myśleniu o Ojcu Świętym, kryje się prośba abyśmy i my dzięki łasce bożej stawali się lepsi.
Dzięki niemu możemy widzieć na czym polega kroczenie do świętości- dodał abp Mieczysław Mokrzycki.
Były Sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II zachęcał też do codziennej modlitwy słowami św. Jana Pawła II: "Panie przyjmij mnie takim, jakim jestem. Z moimi wadami, z moimi słabościami, ale spraw, abym stał się takim, jak tego pragniesz.
Pozostawiając relikwie św. Jana Pawła II dla parafii św. Jadwigi śląskiej we Wrocławiu- Kozanowie, powiedział, że teraz to już zawsze Jan Paweł II będzie

z wami i zachęcał do częstych modlitw do orędownika rodzin św. Jana Pawła II.Na zakończenie uroczystości zebrani otrzymali błogosławieństwo relikwiarzem św. Jana Pawła II i chętni mogli ucałować relikwie Wielkiego papieża Polaka- św. Jana Pawła II.

wideo-realizacja Andrzej Mas tvRodzina

Ostatnio zmienianyniedziela, 19 kwiecień 2015 11:54

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki