Menu

Wigilia Paschalna

Chrystus Zmartwychwstał! Te słowa zabrzmiały dzisiejszej nocy w katedrze wrocławskiej. Uroczystej Mszy Świętej Wigilii Paschalnej w przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny.
Liturgia rozpoczęła się od poświęcenia Ognia i Paschału. Podczas Liturgii Światła diakon wykonał dziękczynno-uwielbieniowy hymn Exsultet – uroczyste, sięgające IV w., a liturgii rzymskiej VII w., orędzie wielkanocne, w którym zawiera się cała teologiczna symbolika paschału, jak i całej Wigilii Paschalnej oraz tajemnicy zmartwychwstania.
Czy czasem tak nie jest,ze świat tkwi dalej w wielkiej sobocie i nie zauważył poranka zmartwychwstania? - kontynuował rozważania Metropolita wrocławski. Niewiara w moc miłości małżeńskiej rodzi pustkę, z tej pustki rodzi się ucieczka do świata, rożne uzależnienia. Czy ta pustka nie dotyka czasem nas samych? Na przykładzie uczniów idących do Emaus widzimy co taka pustka robi z człowiekiem. Posępni, smutni, milczący, nawet nie zauważyli zmartwychwstałego Jezusa, który spotkał ich na drodze. Chrystus wzywa nas do zmartwychwstania i do życia nieśmiertelnego i dlatego daje nam Chrzest Św. – podkreślał abp Kupny.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki