Menu

Polska pod Krzyżem-(cz.2)

Akcja "Polska pod Krzyżem" odbyła się w ponad 1300 miejscach w Polsce i na świecie - poinformowała w niedzielę rzeczniczka biura prasowego Fundacji Solo Dios Basta, Elżbieta Lachman. Dodała, że szacowanie łącznej liczby uczestników potrwa, ale było ich w przbliżeniu 60 tys. osób uczestniczyło we mszy świętej na lotnisku Włocławek-Kruszyn, gdzie odbywały się główne uroczystości akcji modlitewnej "Polska pod Krzyżem", a wieczorna droga krzyżowa zgromadziła ok. 50 tys. wiernych. Jej organizatorami były diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. "Różaniec do granic" i "Wielką pokutę". Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" miało wypełnić testament duchowy św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku".
Eucharystia pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Koncelebrował ją biskup świdnicki Ignacy Dec, przewodniczący Rady KEP ds. apostolstwa świeckich.Papież Polak wspomniał w niej postacie polskich świętych, którzy „wpatrując się w serce Jezusa znajdowali w nim nadludzką moc”. Jan Paweł II przestrzegał przed źle pojmowaną europejskością, chcącą spłycić człowieka do poziomu instynktów i seksualności, która pozwala zabijać nienarodzone dzieci.
Po godzinie 20 na lotnisku w Kruszynie rozpoczęła się plenerowa Droga Krzyżowa.
 c.dalszy.Program (ważniejsze punkty)
Konferencja:Joanna Bątkiewicz-Brożek o ks. Dolindo Ruotolo...
 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Zakończenie Adoracji

Produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina

Ostatnio zmienianysobota, 21 wrzesień 2019 10:00

Dodatkowe informacje

  • Frame: Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego. Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
  • Fork: Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
  • Gears: plenerowa Droga Krzyżowa(fragmenty) Droga Krzyżowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki