Menu

Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)

W archidiecezji wrocławskiej wydarzenia związane z Tygodniem Ekumenicznym rozpoczęły (24.01) debatą pt. „Moc współpracy. Społeczny wymiar ekumenizmu”,
Czemu będzie poświęcona?
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i innych spotkaniach.
W tym roku będzie obchodzony pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6).
Hasło jest zaczerpnięte z kantyku Mojżesza (Wj 15,1-21)
W debacie,  24 stycznia o godz. 17.00 udział wzięli: bp Andrzej Siemieniewski,wezmą również udział bp Ryszard Bogusz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Agnieszka Nosowska z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, ks. płk. Andrzej Fober z Zakonu Joannitów oraz Dominik Golema – rzecznik ds. dialogu społecznego.Debatę poprowadziła
dr Małgorzata Jaszczuk-Surma z Fundacji Obserwatorium Społeczne.
Spotkanie odbyło się o godz. 17:00 w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184 dzięki życzliwości Marka Mutora dyr.Ośrodka Pamięci i Przyszłość.Społeczny wymiar ekumenizmu” odbywającą się w ramach obchodów Tygodnia Ekumenizmu, któremu towarzyszy hasło: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”
W sali kinowej Centrum Historii Zajezdnia rozważany był biblijny tekst zaczerpnięty z Księgi Wyjścia 15,1–21.  
Mający ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu i okazją do refleksji nad pojednaniem między podzielonymi wyznawcami Chrystusa. Co roku chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.
Kościół w liturgii wspomina dziś św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy oraz prasy katolickiej. Z tej okazji odbyła się prezentacja orędzia papieskiego na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego tytuł to „Prawda was wyzwoli (J 8,32). Fake news a dziennikarstwo pokoju”.

wideo-realizacja Zdzisław Maj /TVRodzina

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki