Menu

Dar dla Aleppo_Podziękowania

DAR DLA ALEPPO - "Ta inicjatywa dała nam życie. To, co robicie jest ekumenizmem krwi, miłości; - mówił biskup Georgez Abou Khazen, biskup Aleppo, gość specjalny finału akcji "DardlaAleppo". Biskup zniszczonego przez wojnę Aleppo odwiedził Dolny Śląsk, aby osobiście podziękować jego mieszkańcom. Dzięki inicjatywie abp. Józefa Kupnego udało się zebrać ponad 1,1 mln złotych na odbudowę szpitala św. Ludwika.
Mszy św. kończącej zbiórkę przewodniczył we wrocławskiej katedrze abp Józef Kupny, a homilię wygłosił biskup Georgez Abou Khaze. Biskup Aleppo rozpoczął od podziękowań:
 - Przyjechałem tutaj, aby modlić się z wami za kościół w Syrii oraz aby podziękować, za każdą pomoc, która przychodzi z Polski. Ona pomaga nam być w tej ziemi, w której zostaliśmy powołani w 2013; powiedział.
 - Chcę podziękować zwłaszcza abp. Józefowi Kupnemu i wszystkim księżom, którzy promują tą kampanię ("DardlaAleppo" 2013; dop. aut.), chcę podziękować Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas i rządowi polskiemu, który jako jedyny pomaga nam na miejscu bez czegoś w zamian.
Po zakończeniu Eucharystii metropolita wrocławski wraz z dyrektorem polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemarem Cisło przekazali na ręce biskupa Georgeza Abou Khazena symboliczny czek na kwotę ponad 1,1 mln złotych na odbudowę szpitala św. Ludwika w Aleppo. Abp Kupny za okazaną hojność podziękował mieszkańcom Dolnego Śląska.
 Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przyznało medal AMICUS NOSTER metropolicie wrocławskiemu abp. Józefowi Kupnemu i dyrektorowi Radia Rodzina ks. Cezaremu Chwilczyńskiemu. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane za szczególne zasługi na rzecz akcji organizowanych przez Stowarzyszenie.
Medal wręczył ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Medal otrzymał również dyrektor Radia Rodzina, ks. Cezary Chwilczyński.
- Chciałbym podziękować przez to również wszystkim dziennikarzom, którzy z wielkim oddaniem angażowali się w projekt w 2013; dodał ks. prof. Cisło.
 Słowa wdzięczności i podziękowań przekazali również Pani Minister Beata Kempa w imierniu Pani Premier Beaty Szydło , Prezydent Rafał Dutkiewicz - w imieniu Ambasadorów akcji i wrocławian.

Wideo realizacja : Andrzej Mas - Radio i TVRodzina, 2017

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki