Menu

Procesja relikwiami

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu uprzejmie informuje, że w 20. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i Mieście Wrocławiu, która miała miejsce w 1997 r., tradycyjnie już podejmujemy w miesiącu wrześniu, procesję dziękczynno-błagalną, z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami Wrocławia.W 20-lecie wielkiej powodzi będziemy w duchu wiary i nadziei, dziękować Bożej Opatrzności w za uchronienie nas, naszego Miasta od powodzi i prosić za wstawiennictwem Świętych o Boże Błogosławieństwo na „nowy czas". Łączyć się będziemy duchowo z wszystkimi Rodakami, których tak boleśnie dotknęły tegoroczne nawałnice.
Tegoroczna Procesja odbyła się w niedzielę 17 września br. Rozpoczęła się w Bazylice św. Elżbiety, o godzinie 16.00, a zakończyła się Mszą św. pod przewodnictwem
J.E. Ks.Bpa Jacka Kicińskiego, w kościele św. Stanisława i Św. Doroty.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

------------nowa wersja "Powódź Tysiąclecia"

dokumentalny zapis rozpocząłem od Henrykowa do wrocławskiego
Kazanowa najpierw był opublikowany na filmedia.tv
...konwertowany,przemontowany...obecnie jest na tvrodzina.pl
W związku z tym szukamy prywatnych pamiątek dokumentujących codzienne życie mieszkańców miasta podczas powodzi we Wrocławiu.W celu przekazania pamiątek należy się zgłosić na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 508 790 095. Zbiór pamiątek potrwa do 15 października br.

montaż: Zdzisław Maj /TVRodzina

Ostatnio zmienianywtorek, 19 wrzesień 2017 07:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki