Menu

Obchody powstania Solidarności

31 sierpnia 1980 roku w Stoczni Gdańskiej Międzyzakładowy Komitet Strajkowy podpisał porozumienie z rządem, po którym powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”
W tym roku przypada 37. rocznica porozumień sierpniowych i powstania Solidarności.Obchody 37. rocznicy powstania Solidarności to kilka dni wspólnego świętowania.Pod tablicą przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie narodziła się dolnośląska Solidarność, licznie zebrali się członkowie i sympatycy Związku. Stawili się również przedstawiciele władz (wojewoda Paweł Hreniak, marszałek województwa Jerzy Michalak, wi-ce prezydent Wrocławia Adam Grehl).
Przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso podkreślił w swoim wystąpieniu, że Związek wciąż będzie się upominał o prawa ludzi pracy. Wyraził nadzieję na likwidację w Polsce plagi umów śmieciowych i pracy w niedzielę.
Tradycyjnie pod tablicą zgromadzone delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.
Po uroczystościach wszyscy spotkali się na okolicznościowym pikniku. Centrum Historii Zajezdnia. Na końcu poprosiliśmy Wójcika o projekt i pracę nad nową Konstytucję.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki