Menu

Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych- Henryków

26 sierpnia 2017 roku odbyła się się VIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Henrykowa. Wzięło w niej udział ok. 1150 osób. Wydarzenie poprzedził trzydniowy Zjazd Formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, wktórym uczestnicy w trakcie pielgrzymki będą pełnili rolę wolontariuszy.Celem spotkania była wspólna modlitwa- (n.p.różaniec w terenie) - aby się formować, spędzić czas ze sobą i z Panem Bogiem, by poznać nowych ludzi, by zrobić coś dobrego!- przez Cnotę,przez PRACĘ, przez Służbę- aby przygotować się do stworzenia płaszczyzny porozumienia i wzajemnego wsparcia wśród niepełnosprawnych oraz wśród wszystkich zainteresowanych niepełnosprawnością.Krótka relacja z Mszy Świętej  ktorej przewodniczył i wygłosił homilię.
W homilii bp. Siemieniewski podkreślił, że każdy chrześcijanin otrzymuje misje jako zadanie do wykonania i to nazywamy walką duchową.
"Nasze życie może rozkwitać jak lilia jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie mocą wiary" - dodał bp. Siemieniewski.
Po Mszy św. odbędzie się (wkrótce) piknik przyklasztorny z udziałem orkiestry, następnie część artystyczną poprowadziły osoby niepełnosprawne.

----------------------------

Piknik przyklasztorny PIELGRZYMKI osób niepełnosprawnych

Po Mszy św. odbył się piknik przyklasztorny z udziałem orkiestry, następnie część artystyczną poprowadziły osoby niepełnosprawne,oraz
zespoły, na końcu wolontariusze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pokazali MOC - WARTO ZOBACZYĆ

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 29 sierpień 2017 06:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki