Menu

Majówka na Górze Ślęży

W sanktuarium św. Anny i NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce o 10.00, nabożeństwem majowym rozpoczęła się doroczna pielgrzymka na Ślężę.Na początku nabożeństwa odczytany został fragment Pisma Świętego z Księgi Rodzaj o stworzeniu świata. Ojciec Wojciech Kobyliński, klaretyn, przewodnik tegorocznej pielgrzymki, przypomniał, że człowiek został stworzony na podobieństwo Boga jako mężczyzna i jako kobieta. - Kobieta i mężczyzna niejako odwzorowują dwa profile Pana Boga - lewy i prawy. Te profile nie są identyczne. Kobieta i mężczyzna różnią się między sobą. Te różnice tworzą dopiero pełny obraz - mówił.Mężczyzna to bardziej prostota, celowość w działaniu, konkretność. Kobieta z kolei to subtelność, delikatność, piękno - zauważył.
Drugim argumentem do odczytania fragmentu o stworzeniu świata jest okazja do obcowania z piękną przyrodą. - Będziemy przechodzić przez lasy, pod górę. Mamy się tym cieszyć dzisiaj. Całe stworzenie zyskuje sens, kiedy człowiek umie się nim cieszyć - dodał, zachęcając, by nie patrzeć podczas drogi na własne buty, ale podnieść wysoko głowę i rozglądać się dookoła.
Po dotarciu jak co roku do kościoła na Górze zostaliśmy zaproszeni przez ks.Staszaka na Eucharystię -ciekawa Homilia ks. Głoda i przed powrotem skorzystaliśmy z Zupy Plebana

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymka

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

chwilowki