Menu

O CHIRURGII ROBOTOWEJ WE WROCŁAWIU

4 marca rusza II Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz I Polsko – Włoskie Sympozjum Chirurgii Robotowej w Onkologii.Głównym organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej, we współpracy z Europejskim Instytutem Onkologii w Mediolanie.Wrocław po raz drugi będzie gościł światowej sławy lekarzy z kilkunastu specjalizacji.
Głównym celem kongresu będzie prezentacja światowych standardów w zakresie wykorzystania robota chirurgicznego da Vinci w chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii i laryngologii.Kongres to także okazja do dyskusji nad możliwościami finansowania procedur chirurgii robotowej w Polsce i w Europie. Organizatorzy liczą też na zacieśnienie współpracy w przyszłości i możliwość upowszechniania procedur robotowych w naszym kraju.Jak podkreśla prof. Wojciech Witkiewicz – Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego:
W kontekście chirurgii robotowej, i szerzej – medycyny – ważne jest abyśmy byli i myśleli jak Leonardo da Vinci – odważnie i twórczo, wyprzedzając czas.

rozmowę prowadziła Patrycja Jenczmionka-Błędowska RR
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
Muzyka:Jamelia -  No more (instrumental)

Czytaj dalej...

O Lepszą Więź Małżeńską

„O lepszą wieź małżeńską” - taki temat towarzyszył wczorajszej katechezie, którą wygłosił Jacek Pulikowski.Ilu ludzi, tyle definicji szczęścia. Jacek Pulikowski – publicysta, autor książek, wyjaśnił, że abyśmy mogli być w pełni szczęśliwi musimy rozwijać się jako ludzie, mieć relację z Bogiem i innymi ludźmi.Jacek Pulikowski od wielu lat pracuje w poradni małżeńskiej, dobrze zna problemy towarzyszące rodzinie. Powołując się na amerykańskie badania wyjaśnił, że w badanej grupie 50% par rozwodziło się, jeśli swojego małżeństwa nie opierało na relacji z Bogiem i dobrych wartościach.
Dla trwałości małżeństwa i szczęścia małżonków bardzo istotne jest zachowanie czystości do ślubu.Nowością podczas II sezonu katechez jest tłumaczenie treści na język migowy.
Kolejna katecheza już w przyszły czwartek 3 marca. Konferencję zatytułowaną „Miłość i luz” zaprezentuje s. Małgorzata Chmielewska.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Dlaczego Przysięga Małżeńska?

We wrocławskim kościele garnizonowym rozpoczęły się niezwykłe wielkopostne rekolekcje. Przez kolejne czwartki Wielkiego Postu w świątyni odbędą się nauki poświęcone małżeństwu i rodzinie głoszone przez wybitnych kaznodziejów.

11 lutego rozpoczął ks.Stanisław Orzechowski w temacie:Dlaczego Przysięga Małżeńska? (jest dla katolika niezbędna)
znany przede wszystkim w D.A. Wawrzyny ,które  poprowadziło po konferencji "ORZECHA" , Adorację Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na następne czwartkowe katechezy- 18 luty o.Leon Knabit OSB w temacie: O DIALOGU W RODZINIE ,prowadzenie adoracji - Diakonia Muzyczna par. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu.

wideo-realizacja Zdzislaw Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki