Menu

Wrocławski Katolicki Festiwal Filmów "Niepokalanów" 2016 - konferencja prasowa

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów Niepokalanów 2016 odbędzie się tym razem we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury. Potrwa od 14 do 22 października.Organizatorzy konferencji prasowej w
kinie Lalka przy DCF (Piotr M. Pietrus – Współorganizator Festiwalu, Prezes Fundacji Vide et Crede im. św. Jana Pawła II, o. Jacek Staszewski – Współorganizator Festiwalu, Rzecznik prasowy Klasztoru Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie, Ewa Przyjazna – Manager projektu oraz ks.Piotr Wiśniowski - Rzecznik prasowy festiwalu) – gotują widzom prawdziwą filmową ucztę– Zdecydowaliśmy się na formułę przeglądu. Każdy z naszych gości specjalnych – ludzi związanych ze sztuką filmową – zaproponował jakiś film, który jest dla niego ważny. Obejrzy go razem z widzami, a potem poprowadzi z nimi rozmowę, dyskusję  – mówi Piotr Pietrus, prezes fundacji. Wśród kilkunastu gości znajdą się prof. Krzysztof Zanussi, Michał Lorenc, Patrycja Hurlak, ks. dr Jerzy Rasiak czy Lech Dokowicz. Przewodniczącym rady programowej festiwalu jest ks. dr hab. Marek Lis, wybitny znawca chrześcijańskiego filmu.
Spotkanie rozpocznie się w piątek 14.10. o 17.00 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego w kościele pw. Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 1) we Wrocławiu. Tuż potem, o 19.00, w Dolnośląskim Centrum Filmowym przy ul. Piłsudskiego 64 obejrzymy film „Życie za życie: Maksymilian Kolbe” w reż. Krzysztofa Zanussiego. – Św. Maksymilian pozostaje dla nas kluczową postacią. Znany jest głównie z ofiary, jaką złożył ze swego życia, ale to był również wielki pasjonat nowych mediów w dziele ewangelizacji, działający z niezwykłym rozmachem – mówi ks. Piotr Wiśniowski, rzecznik MFFN.
W tym roku nie zaplanowano w ramach festiwalu konkursu głównego, odbędzie się natomiast – po raz pierwszy – Konkurs Młodych, organizowany przez salezjańskie LO we Wrocławiu.
Tegoroczne hasło przewodnie spotkania – Kultura Miłosierdzia – łączy ideę Europejskiej Stolicy Kultury i Roku Miłosierdzia.
Uwaga! do 11 października przyjmowane są zgłoszenia na konkurs.
Szczegółowy program: http://www.mkff.pl/index.php/informacje/pelen-program-festiwalu

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Dni Seniora Wrocław 2016

Dni Seniora we Wrocławiu zainaugurował tradycyjnie marsz kapeluszy, w którym oprócz seniorów wzięły udział również dzieci.W kapeluszowym pochodzie wzięło udział 1300 osób, co jest nowym rekordem Guinessa.
Niektórzy sami wykonali ręcznie swoje kapelusze.Prawie wszyscy uśmiechnięci,radośni.Prowadzenie aktywnego trybu życia jest podstawą  dobrego samopoczucia,tak trzeba.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Wrocławianie w Centrum Historii Zajezdnia

Wrocławianie od piątku (16.09) mogą zwiedzać wystawę "Wrocław 1945-2016" w nowo otwartym Centrum Historii Zajezdnia.
Mnóstwo znakomitych gości  zaszczyciło otwarcie wystawy w Zajezdni na Grabiszyńskiej.Politycy ,samorządowcy, i działacze społeczni co na temat Centrum Historii Zajezdnia:Posłuchajmy i Zobaczmy.
Godziny otwarcia wystawy Centrum Historii Zajezdnia:
poniedziałek nieczynne
wtorek 9.00 – 17.00
środa 9.00 – 17.00
czwartek 9.00 – 17.00
piątek 10.00 – 18.00
sobota 10.00 – 18.00
niedziela 10.00 – 18.00

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Młodzi na Ślęży

Echa Światowych Dni Młodzieży na Ślęży zebrały ponad 1500 pielgrzymów, którzy chcą kontynuować wspólne wielbienie Boga z Dni w Diecezjach oraz z Krakowa.A czy faktycznie dało się odczuć atmosferę Światowych Dni Młodzieży na szczycie?To było jedno wielkie i wspaniałe dziękczynienie za ŚDM, którego nie zdołała zaburzyć nawet ulewa. A jednocześnie można powiedzieć, że na Ślęży - dolnośląskiej górze Tabor - rozpoczął się nowy etap dla archidiecezjalnej młodzieży.
Spotkanie rozpoczęło się od wystawienia Najświętszego Sakramentu, przed którym młodzi mogli czuwać, adorować i modlić się przez cały czas. Równolegle na scenie przed kościołem Nawiedzenia NMP odbyła się konferencja i koncerty. Świadectwo swojej wspaniałej duszpasterskiej pracy wygłosił o. Kazimierz Tyberski, wieloletni kapelan więzienny, nazywany „komandosem w koloratce”.Następnie zespół Bethel,ks. Kuba Bartczak,koncert Anatoma,taniec belgijski na Spotkaniu Młodych na Ślęży - zrobił wrażenie.Wbrew pozorom nieprzyjazna aura nie przestraszyła młodych uczestników. Można powiedzieć, wręcz odwrotnie, obmyła z lęku, skrępowania i dodała odwagi.
Dla nas, chrześcijan, nie ma rzeczy niemożliwych, bo Bóg z nami - podsumował ks. Jakub Bartczak.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
wywiady prowadził Mateusz Cieniawski RR

Czytaj dalej...

Centrum Historii Zajezdnia-Zaprasza

16 września zostało oficjalnie otwarte Centrum Historii Zajezdnia w miejscu dawnej zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej.


Rzecznik prasowy- Juliusz Woźny Zaprasza

 

Otwarcie wystawy

wtorek-czwartek....9:00- 17:00

piątek-niedziela.....10:00-18:00


Już wkrótce  materiał z otwarcia uroczystej Gali.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów

Zakończył się turnus wypoczynkowy dla wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas w ośrodku im. św. Jana Pawła II w Łebie.
Przez cały rok służą w swoich parafiach, niosąc pomoc najuboższym i potrzebującym wsparcia. Wyjazd do Łeby to nie tylko okazja do rekreacji ale również możliwość spotkania się i wymienienia doświadczeń w pracy z ubogimi. W ramach akcji Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów, przez cały rok organizowane są turnusy, na których osoby starsze mają możliwość aktywnie odpocząć dzięki organizowanym wycieczkom, spacerom, kąpielom w morzu, nie zapominając przy tym o modlitwie.
Specjalne życzenia od uczestników wyjazdu i podziękowania dla kuchni z Ośrodka im.Jana Pawła II pod przewodnictwem Zbyszka PRANGA kierownika Ośrodka.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki