Menu

Mistrzowscy wolontariusze Caritas

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprosiła na doroczny, a zarazem Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas dla wolontariuszy i opiekunów.Rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. Opatrzności Bożej, przy ul Nowodworskiej 64 we Wrocławiu.
Z uwagi na przeżywaną przez Polaków setną rocznicę odzyskania niepodległości, na spotkanie zostali zaproszeni goście między innymi:Wojewoda Dolnośląski – Pan Paweł Hreniak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty...  Po Eucharystii rozgrzewka z mistrzem świata, Rafałem Kubackim, otworzyła sportową część spotkania dla 400 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Wcześniej spotkaliśmy się się na wspólnej modlitwie przy ikonie Maryi przywiezionej z Syrii i poświęconej przez papieża Franciszka,przyjechała ona na pokładzie Mobilnej Ambasady Niepodległej, busa Caritas z polsko – syryjską załogą.Każdy z wolontariuszy skc otrzymał biało czerwoną koszulkę.
W programie zjazdu znalazły się również...tor przeszkód, korfball, pokazy szermierki i tańca akrobatycznego, gra w unihokej, biegi sztafetowe oraz malowanie postaci polskich świętych, godła, figurek gipsowych również w quizie historycznym o Polsce.Punktem specjalnym będzie namiot Straży Miejskiej, gdzie patrol przeszkolił dzieci i wolontariuszy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Każdy z wolontariuszy skc otrzymał biało czerwoną koszulkę  i znaczek SUPER WOLONTARIUSZ, oraz poczęstunek na specjalnym stanowisku,grilowym.Zapraszamy! na kilka wywiadów P. Trawki rzecznika Caritas Archidiecezji
który włączył się w rozmowę z uczestnikami wolantariatu i z goścmi jubileuszowego zjazdu.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVrodzina

Czytaj dalej...

Oczekiwanie na Dar...

19 maja świętujemy wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.Powoli dobiega końca 50 dni od Zmartwychwstania naszego Pana. Jak czytamy w Dziejach Apostolskich właśnie 50 dni po Zmartwychwstaniu apostołowie wraz z Maryją przebywali w wieczerniku razem, trwając jednomyślnie na modlitwie i oczekując Tego, którego obiecał im Jezus.My też chcemy tego dnia trwać w jedności w naszej wspólnocie parafialnej oczekując Ducha Świętego. Ducha, który najpierw unosił się nad wodami i z chaosu stworzył świat; Ducha, który sprawił, że apostołowie wybiegli jak szaleni z wieczernika i zaczęli głosić Dobrą Nowinę; Ducha, który dzisiaj chce przyjść, Bracie i Siostro, do twojego życia i zaskoczyć Cię obfitością Swoich darów i Swoją mocą.
Gdzie można było uczestniczyć w czuwaniu modlitewnym przez uroczystością zesłania Ducha Świętego? Oto kilka propozycji:
Parafia św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu (katedra),
Klasztor Karmelitanek Bosych we Wrocławiu, ul. Karłowicza,
Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła, parafia pw. św. Mikołaja, ul. św. Antoniego,CODA "Maciejówka", Wrocław, pl. bp. Nankiera,Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, plac Grunwaldzki 3,Parafia pw. św. Jadwigi Śl. we Wrocławiu-Leśnicy,oraz Wigilia Zesłania Ducha Świętego
w kościele św. Augustyna tegoroczne czuwanie poprowadziła Wspólnota Ichtis i  Carver Alan Ames z Wielkiej Brytanii, podczas czuwania w Wigilię Pięćdziesiątnicy, charyzmatyk opowiadał we Wrocławskim Centrum Kongresowym o doświadczeniu bezwarunkowej Bożej miłości, o cudownym natychmiastowym wyzwoleniu z nałogów i posłaniu, jakie otrzymał.
TVRodzina była z kamerą  w Parafii NMP Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1. Czuwanie rozpoczęło się  od  o 20.00 - uwielbienie,którą prowadzili liderzy wspólnot Dom Boży i wspólnoty Lew Judy 21.00- początek wykładu ks. Mariusza Rosika;

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

 

 

Czytaj dalej...

Jarmark Świętojański od 18.05.zapraszamy

Jarmark Świętojański od 18.05.zapraszamy.(materiał z 2017r)
Tradycyjnie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego na Wrocławskim Rynku pojawia się Jarmark Świętojański,
to nie tylko wystawcy z produktami regionalnymi, ale również imprezy towarzyszące.Jarmark potrwa od 18 maja do 25 czerwca. Stoiska będą czynne od 10:00 – 21:00. ZAPRASZAMY

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Charytatywnie dla Dominiki

Koncert odbył się w dniu odpustu w kościele rektoralnym na pl. Nankiera z okazji wspomnienia św. Macieja. Specjalny koncert organizuje Zespół Szkół Urszulańskich wraz z przyjaciółmi z "Maciejówki" między innymi zespół"40i30na70".13 maja o 20.00.W pięknym barokowym ogródku obok siedziby duszpasterstwa akademickiego będzie czekać na uczestników wydarzenia moc atrakcji - ciasta, kawiarka, sałatki, a także grill. Jak zapewniają organizatorzy w zaproszeniu, będzie to prawdziwy dynamit.
Kim jest Dominika na rzecz której będą zbierane środki?
To dzielna nastolatka, wygrywająca kolejne bitwy z ciężką i wredną chorobą nowotworową. Jest nam szczególnie bliska, bo jest siostrą naszej koleżanki z gimnazjum, Weroniki. Postanowiliśmy jej pomóc jak tylko możemy. Zebrane środki zostaną przekazane na zabieg fotoferezy.

Wszelkie informacje o tym jak wspomóc Dominikę można znaleźć na stronie "Przylądka nadziei".https://przyladeknadziei.pl/2017/02/10/dominika-malecka/

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Zapal znicz dla_Rotmistrza

Od kilku lat Stowarzyszenie Odra-Niemen zaprasza na Wrocławski Rynek, aby z biało-czerwonych zniczy ułożyć napis PILECKI. Wydarzenie organizowane jest w ramach Wrocławskich Dni Rotmistrza Pileckiego, które rozpoczynamy 13 maja właśnie tym wspólnym spotkaniem. Na wrocławskim rynku ułożymy ze zniczy biało czerwonych symbol patriotyczny dla Rotmistrza.
spotkanie rozpoczęłó się od 19 od rozpakowanie zniczy.
Wolontariusze w czasie wydarzenia  rozdawali ulotki o Rotmistrzu i zachęcali publiczność do współpracy przy układaniu wzoru.

Uroczystości związane z Rotmistrzem Pileckim
13 maja  rozpoczęły się od rana...
Dziękuję za wykorzystanie fragmentów z Marszu...TVP Info

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Dziękowali za Niepodległość

W tym roku około150-200 osób wzięło udział w majówce na ślężę,która przebiegała pod hasłem w podziękowaniu za wolność.O godz.10-tej rozpoczęło się nabożeństwo majowe w Sanktuarium św.Anny w Sobótce.Po nabożeństwie pielgrzymi uformowali grupę pielgrzymkową i wyruszyli na szczyt Slęży.W tym roku dopisała przepiękna słoneczna pogoda i choć droga  była trudna to na trasie panowała radosna atmosfera.Był to tylko jeden dzień ale wszyscy się poczuli jak na pielgrzymce sierpniowej  zwracając się do siebie bracie i siostro.W czasie wędrówki na szczyt ks.Tomasz Płukarski wygłosił konferencję  nawiązując do tegorocznego hasła pielgrzymki w podziękowaniu za wolność.O 14-tej w kościele na szczycie Ślęży  ks.Ryszard Staszak odprawił Mszę św.która jednocześnie zakończyła tą pielgrzymkę.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk/TVPielgrzymka

Czytaj dalej...

Biało-czerwona Niepodległa

W Dniu Flagi Rzeczpospolitej, 2 maja 2018 roku, przed budynkiem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, odbędzie się wielki piknik militarno-historyczny „Biało-czerwona Niepodległa".Biało – czerwona powinna nam towarzyszyć stale, nie tylko podczas oficjalnych uroczystości. Dlatego 2 maja chcemy świętować i bawić się wspólnie z mieszkańcami Dolnego Śląska, żołnierzami.O godzinie 13.00, po oficjalnych uroczystościach na wrocławskim Rynku, rozpoczął z Rynku pochód historyczny ulicami aż do Urzędu wojewódzkiego.tam uroczyście otworzył piknik Paweł Hreniak Wojewoda Dolnośląski.Przed DUW można było zobaczyć  współczesny sprzęt wojskowy, w tym m.in. czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak czy armato-haubicę samobieżną Dana,także spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki ale to później.Piknik trwał do 18:00

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki