Menu

Kino w.g. M.K.Szlenkier

Pokaz filmu "La Strada" w reż.Federico Felliniego i spotkanie
z Państwem Szlenkier w D.C.F. przy ul.Piłsudskiego 64a
Wrocław,ciekawa dyskusja,pytania oraz rodzinny wywiad prowadzony przez Ewę Przyjazną z Fundacji.Zapraszamy! Specjalne zaproszenie na Festiwal Filmów  już w 2017r.

wideo-realizacja tvRodzina  
wywiady Ewa Przyjazna- Fundacja Vide et Crede

Czytaj dalej...

Kino w.g.Krzysztofa Zanussiego

Pokaz filmów i spotkanie z reżyserem Krzysztofem  Zanussim
 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.Rozmowa z reżyserem Krzysztofem wraz ks. UO Markiem Lisem przed i po pokazie filmu "Obce Ciało" oraz wywiad w zainprowizowanym studiu.

wideo-realizacja tvRodzina 
wywiady Ewa Przyjazna- Fundacja Vide et Crede

Czytaj dalej...

BÓG W KRAKOWIE- Dariusz Regucki

Z cyklu festiwalowe wspomnienia- BÓG W KRAKOWIE
Pokaz  i wywiad  w Centrum  filmowym dla młodzieży filmu Bóg w Krakowie i spotkanie z reżyserem filmu Dariuszem Reguckim.Dyskusja z reżyserem  i rozmowa z widzami.

wideo-realizacja tvRodzina 
wywiady Ewa Przyjazna- Fundacja Vide et Crede

 

Czytaj dalej...

"Matteo" i spotkanie z reżyserem filmu Kondratem

Pokaz filmu "Matteo" i spotkanie z reżyserem  filmu Michałem Kondratem w Dolnośląskim Centrum filmowym ul. Piłsudskiego 24 we Wrocławiu. Wywiad oraz dyskusja z Uczestnikami pokazu filmu "Matteo"
(świadectwo uzdrowienia).

wideo-realizacja tvRodzina  
wywiady Ewa Przyjazna- Fundacja Vide et Crede

Czytaj dalej...

Gala Festiwalu Filmów Niepokalanów-Wrocław 2016

Zanussi, Lorenc, Dokowicz - na zaproszenie Fundacji Vide et Crede twórcy tej klasy gościli przez tydzień we Wrocławiu.
Pełne sale, znakomita atmosfera, doskonałe miejsce - o Festiwalu długo jeszcze będzie we Wrocławiu głośno. Organizatorom - na czele z prezesem Fundacji Piotrem Pietrusem i ks. Piotrem Wiśniowskim - udało się zachęcić oo. Franciszkanów z Niepokalanowa, aby to nasze miasto stało się przez kilka dni stolicą katolickiego filmu. W sobotę na zakończenie Festiwalu w auli PWT obyła się uroczysta gala prowadzona przez dziennikarzy Radia Rodzina Patrycję Jenczmionkę-Błędowską oraz Mateusza Cieniawskiego. Nagrodę Specjalną Grand Prix Statuetkę św. Maksymiliana Kolbe otrzymał film  pt. „Ufam Tobie” w reż. Lecha Dokowicza. Nagrodę w imieniu reżysera odebrał  Maciej Bodasiński. Ponadto reżyser otrzymał także dyplom oraz wieczne pióro od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wśród wyróżnionych osób był także nestor katolickich filmowców z Wrocławia  - ks. Jerzy Rasiak - który odbierając nagrodę opowiedział zebranym o swoich nie tylko filmowych spotkaniach z o. Maksymilianem Kolbe.

W ramach Festiwalu miał miejsce Konkurs Młodych, którego organizacją zajęło się Liceum Salezjańskie z Wrocławia pod przewodnictwem ks. Jerzego Babiaka. Komisja konkursu Młodych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


NAGRODA GRAND PRIX, STATUEKTA św. Jana Bosco dla Tomasza Niemca za film „Pojednanie”.WYRÓŻNIENIE w kategorii teledysk dla Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Towarzystwa "Razem w przyszłość" w Stobrawie za film "Kilka chwil z życia" w reż. Kacpra Gudzikowskiego. WYRÓŻNIENIE w kategorii reportaż dla TVSLOWRO za film pt. „Miłosierdzie daje pokój”, opiekun  Kamil Łochunko. WYRÓŻNIENIE w kategorii teledysk dla Oliwii Kubiak za videoclip „W Tobie jest światło” opiekun Arkadiusz Żelechowski. WYRÓŻNIENIE w kategorii teledysk dla zespołu Publicznego Zespołu Szkól Sióstr Salezjanek w Krakowie za videoclip pt. „Błogosławieni miłosierni”, opiekun grupy Justyna Syrek. WYRÓŻNIENIE w kategorii fabuła dla zespołu Patrycji Szwabowicz, za film pt. „Nie zostaniesz sam”.Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów Niepokalanów po trzydziestu latach funkcjonowania w Niepokalanowie przeniósł się do Wrocławia. W tym roku festiwal odbywał się w formule przeglądu.  Organizatorami MKFF byli klasztor franciszkanów w Niepokalanowie oraz fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Krzysztof Zanussi - OBCE CIAŁO

Krzysztof Zanussi przyjechał do Wrocławia wprost z Rzymu i uczestniczył w Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów Niepokalanów 2016 we Wrocławiu prezentując swój najnowszy film pt."Obce ciało". Podczas projekcji sala w we wrocławskim DCF wypełniona była niemal do ostatniego
miejsca. Reżyser na wstępie przedstawił postacie filmu, główne wątki i kulisy powstania filmu.
Po zakończonej projekcji odpowiadał na liczne pytania , polemizował z opiniami i podziękował wszystkim za przybycie .
Zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego spotkania ze słynnym reżyserem Krzysztofem Zanussim.

Wideo realizacja: Andrzej Mas - tvRodzina

Czytaj dalej...

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Budapeszcie. 23.06.2016

Prezydent Andrzej Duda po wylądowaniu na lotnisku w Budapeszcie.
Prezydent A. Duda składa wieńce na cmentarzu gdzie pochowano poległych podczas węgierskiej rewolucji w 1956r.
Spotkanie z Polakami pod pomnikiem gen. J.Bema w Budapeszcie.
Predyden A. Duda przemawia pod siedzibą wegierskiego parlamentu.
Otwarcie wystawy w Instytucie Polskim w Budapeszcie poświęconej rewolucji węgierskiej 1956r.

wideo realizacja tvrodzina

Czytaj dalej...

w "Jedności Zwycięstwo"

23 października 2016 roku wrocławskimi ulicami przeszedł VII Marsz Mężczyzn pod hasłem "W jedności zwycięstwo". Inicjatywa świeckich katolickich mężczyzn co roku gromadzi kilkuset wrocławian na wspólnej, męskiej manifestacji wiary. Marsz miał iść głównymi ulicami miasta i przez rynek.
W rynku odbędzie się modlitwa za miasto, a pod pręgierzem orędzie.Promuje jedność ducha i ścisłą współpracę wśród katolickich mężczyzn, co ma owocować siłą i zdolnością do walki o ewangeliczne standardy we współczesnym świecie.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Ziemia Maryi

 

Aktor filmowy Dariusz Kowalski brał udział w Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów Niepokalanów 2016 we Wrocławiu.
Pokaz filmu "Ziemia Maryi",oraz  ciekawą rozmowę z Panem Dariuszem prowadziła Ewa Przyjazna- Fundacja Vide et Crede.
Zapraszamy! 

wideo-realizacja tvRodzina  
wywiady Ewa Przyjazna- Fundacja Vide et Crede

Czytaj dalej...

Wszystko o człowieku

  MACIEJ SYKA zaczynał swoją pracę w filmie w studiu "Grassroots Films" w Nowym Jorku. Obecnie mieszka i prowadzi studio filmowe "High Hope Films" w Warszawie.W wytwórni Grasroots Films, Maciej Syka jest odpowiedzialny za projekty "The Human Experience" w Europie.
rozmowę z Panem Maciejem prowadziła Ewa Przyjazna,
Project Manager Fundacja Vide et Crede

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki